Sekcja Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

26 Sympozjum SRKiFW PTK - zaproszenie

03.12.2022

Szanowni Państwo!

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Od marca 2019, kiedy to ostatnio spotkaliśmy się w Wiśle na Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, miną niebawem aż cztery lata. W tym czasie dwukrotnie udało się nam zorganizować naszą konferencję w formule online, ale wszyscy spragnieni jesteśmy już spotkania osobistego, wymiany doświadczeń i bezpośrednich rozmów, nie tylko na sali wykładowej, ale i w kuluarach. Dlatego z wielką przyjemnością zapraszamy po raz kolejny do Wisły, do gościnnego Hotelu Stok, gdzie w dniach 11-13 maja odbędzie się 26. Sympozjum SRKiFW PTK.

Cztery lata w sporcie to pełna olimpiada, a w naszej dziedzinie kardiologii można powiedzieć całą wieczność. Pandemia wymusiła na nas zmianę paradygmatu rehabilitacji kardiologicznej, między innymi stworzyła pole dla rozwoju modelu hybrydowego i monitorowanego telemedycznie. W tym czasie ukazało się wiele ważnych dokumentów, stworzonych przez polskie i europejskie towarzystwa kardiologiczne, dotyczące rehabilitacji, prewencji i aktywności fizycznej. Dynamicznie w naszym kraju rozwija się też program KOS-zawał, przynoszący liczne korzyści, ale też budzący kontrowersje. O tym wszystkim i jeszcze wielu innych sprawach pragniemy podyskutować w czasie naszego majowego spotkania.

Tradycyjnie w programie naukowym znajdziecie liczne sesje naukowe i warsztaty praktyczne przygotowane przez naszą oraz zaprzyjaźnione sekcje i asocjacje PTK, które z całą pewnością zainteresują każdego, kto zajmuje się szeroko rozumianą rehabilitacją, prewencją i fizjologią wysiłku – lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarki, fizjologów wysiłku. Tradycyjnie planujemy sesję prac oryginalnych i przypadków klinicznych. Rok 2023 w Polskim Towarzystwie Kardiologicznym jest rokiem wyborczym, w trakcie sympozjum wybierzemy nowe władze Sekcji i naszego kandydata do Zarządu Głównego.

Serdecznie zapraszamy w maju do Wisły!

Agnieszka Mawlichanów
Przewodnicząca SRKiFW PTK